• Babyteeth

  Poważnie chora nastolatka Milla zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz Więcej
 • Jak zostać czarodziejem

  Nieśmiały chłopiec odkrywa przejście do innego wymiaru, w którym spotka niesamowite stworzenia. Więcej
 • Czworo dzieci i coś

  Grupa dzieci, które spędzają wakacje w Kornwalii, znajduje na plaży stworzenie spełniające życzenia. Więcej
 • SAM SAM

  W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb -- pudełko pełne kostek cukru Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Koncert Sylwestrowy

Koncert Sylwestrowy z muzyką:

- operetkową,

- musicalową,

- operową,

 

 31 grudnia 2014 godz 18:00 Kino Sokół.

BRAK WOLNYCH MIEJSC! WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ROZDANE!

 


Nędznicy

W dniach 07.02.2015 o godz. 19:00 i 08.02.2015 o godz. 15:00 Kino „Sokół” ma zaszczyt zaprosić na kolejny spektakl grupy teatralno- musicalowej „Studio Poezja” pod kierownictwem Krzysztofa Zalewskiego. Poprzednia odsłona musicalu „Nędznicy” cieszyła się dużym zainteresowaniem, poprzez ograniczoną ilość miejsc w kinie nie wszyscy chętni mogli uczestniczyć w tym wspaniałym widowisku. Idąc naprzeciw oczekiwaniom widzów grupa teatralna wraz z Kinem „Sokół” zdecydowali się wznowić spektakl.
Tak jak w Mikołajkowy wieczór dwa lutowe występy będą okazją do zebrania pieniędzy na mikrofony bezprzewodowe, które będą do dyspozycji w kinie ,,Sokół’’.  Mikroporty służyć będą grupom artystycznym, takim jak grupa teatralna „Coś” oraz „Studio Poezja” odbywającym próby w naszym kinie.

Wstęp: wolny! W przerwie występu odbędzie się zbiórka pieniędzy, cała suma zostanie przekazana na zakup mikroportu.

BRAK WOLNYCH MIEJSC! WSZYSTKIE WEJŚCIÓWKI ROZDANE!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY
KINO ,,SOKÓŁ’’


Romanse Naszych Czasów

Kino ,,Sokół,, w dniu 13.12.2014r. godz. 19:00 zaprasza wszystkich na kolejny Koncert pt. ,,Romanse Naszych Czasów’’ tym razem w wykonaniu Fainy Nikolas  Miłość, wiara, przywiązanie - wszystkie te uczucia będą towarzyszyć nam podczas koncertu, nadając mu niepowtarzalny urok i klimat.  
Faina Nikolas urodziła się na Syberii w niewielkim miasteczku pod Barnaułem. Dzieciństwo i młodość spędziła w Rosji na Kubaniu, od wielu lat mieszkającą w Warszawie. W Kinie Sokół podzieli się ze swoimi słuchaczami cząstką bogatej rosyjskiej kultury, śpiewając romanse i pieśni rosyjskie. W repertuarze wokalistki będą romanse rosyjskie, klasyczne i współczesne; piosenki liryczne oraz ballady.

Cena biletu 40 zł.
UWAGA z biletem  z koncertu Aloszy Awdiejewa bilet na koncert 10 zł. taniej


„Studio Poezja” - przedstawienie Nędznicy

BRAK WOLNYCH MIEJSC
W dniu 06.12.2014 Kino „Sokół” ma zaszczyt zaprosić na występ grupy teatralno- musicalowej „Studio Poezja” pod kierownictwem Krzysztofa Zalewskiego. Zapowiedź spektaklu można było zobaczyć podczas uroczystego otwarcia Kina „Sokół” w lutym 2014 r. Przedstawienie pt. „Nędznicy” odbędzie się 06.12.2014 r. o godzinie 19:00. Oprócz zapewnienia niesamowitych wrażeń estetycznych publiczności występ jest okazją do zebrania pieniędzy na mikrofon bezprzewodowy, który będzie służył grupom artystycznym, takim jak grupa teatralna „Coś” oraz „Studio Poezja” odbywającym próby w naszym kinie, liczymy na Państwa pomoc.
Wstęp: BEZPŁATNY Serdecznie zapraszamy! Całkowita suma zebranych pieniędzy zostanie przekazana na zakup mikroportu.


Mikołajki

Sokólski Ośrodek Kultury wraz z Kinem "Sokół" zaprasza serdecznie wszystkie dzieci na zabawy, konkursy, gry i tańce z okazji MIKOŁAJEK 06.12.14 r. (sobota) Miejsce imprezy: Plac przed Kinem "Sokół", czas imprezy: 11:00- ok.13:00. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

 

 

 

 

 


Kabaret Smile

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrego humoru, kabaretu i satyry do Kina "Sokół" 09.11.2014 na występ kabaretu SMILE, który odbędzie się o godzinie 17:00. Artyści z Lublina zaprezentują nowy program pod intrygującym tytułem "Czy jest w domu kakao?" Skąd taki tytuł? Tego dowiemy się już w najbliższą niedzielę!


Cena biletu 50 zł. Bilety do nabycia w kasie Kina.

 

 


Kino "Sokół" przygotowało się specjalnie dla fanów mocnych wrażeń.

31.10.14 Kino "Sokół" przygotowało się specjalnie dla fanów mocnych wrażeń, duchów, wampirów i upiorów.
Dla wszystkich przebranych dzieci (i dorosłych) mamy małą niespodziankę.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 


Halloween

Jeżeli w ten dzień będziesz przygnębiony, ospały i nie w humorze a twoja głowa będzie tak ciężka jak 10 kg dynia. Narzucasz stare ciuchy dokładasz tylko miotłę i wpadasz do Kina ,,Sokół’’ na  Halloween. Gwarantujemy taką zabawę, że poczujesz ciarki na całym ciele.
   Nie zapominamy o naszych świętach ale jesteśmy też otwarci na ciekawe i oryginalne zwyczaje obchodzone w innych krajach. Dzień Halloween związany jest z maskaradą, duchami i upiorami a przypada 31 października.
   Kino ,,Sokół’’ w ten dzień zaskoczy swoim wyglądem i niespodziankami. Wszyscy kinomani, którzy zawitają na seans w przebraniu mogą liczyć na niespodziankę.


Repertuar w ten dzień:

godz. 16.00 ,, Pinokio’’
godz. 18.00 ,, Carrie ‘’
godz. 20.00 ,, Dracula: Historia nieznana’’
                                                                                                         www.kino.sokolka.com


Koncert Alosza Awdiejew

Zapraszamy na koncert Alosza Awdiejew Trio promujący płytę "Alosza w Radiowej Trójce"

16.11.2014 Sokółka - Kino Sokół godz. 19.00

Wystąpi niekwestionowana gwiazda rosyjskiej ballady, cygańskiego romansu, oraz odesskiego folkloru - Alosza Awdiejew, artysta nieprzeciętny, którego koncerty cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem od paru dekad. Aktor podziwiany na szklanym ekranie, pedagog darzony ogromnym szacunkiem, wirtuoz gitary klasycznej, a przede wszystkim tryskający humorem, żywiołowy o nieokiełznanym temperamencie śpiewak i kabareciarz. Artysta, który w wywiadach mówi o sobie, że jest błaznem z powołania, a rozśmieszanie człowieka przywraca go do życia. Śmiech jest furtką, która otwiera najlepsze strony osobowości - dodaje. Awdiejew jest jednym z niewielu, który spróbował nowej formuły rozmów z publicznością, co zaowocowało zniszczeniem dystansu między nim, a widownią. Na scenie towarzyszyć mu będą dwaj znakomici gitarzyści: Kazimierz Adamczyk - gitara basowa i Marek Piątek - gitara klasyczna, z którymi od lat współpracuje w słynnej, krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Bilety w cenie 50 zł dostępne od 14 października w kasie Kina Sokół oraz w parafii prawosławnej Św. Aleksandra Newskiego.


Uroczyste ważenie i konferencja prasowa finalistów XXII Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dnia 11.10.2014 (w sobotę) odbędzie się w naszym Kinie (Kino "Sokół"- Plac Kościuszki 24) o godzinie 20:30 uroczyste ważenie i konferencja prasowa finalistów XXII Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mężczyzn w Boksie o Puchar Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
Spotkanie to poprzedza 10 finałowych pojedynków, które odbędą się w niedzielę 12.10.2014 r.

Wszystkich entuzjastów sportu serdecznie zapraszamy.

Kino "Sokół" przygotowuje ciekawe show dla wszystkich uczestników.


Wszystkich entuzjastów sportu serdecznie zapraszamy.   94 rocznica Bitwy Niemeńskiej

21 września / niedziela / 2014 roku

Burmistrz Sokółki i Starosta Sokólski serdecznie zapraszają na uroczystości upamiętniające 94 rocznicę BITWY NIEMEŃSKIEJ.

 

 

 

 

 

 


Pożegnanie lata - 14 września 2014

    Lato powoli zmierza ku końcowi, nie ma co się smucić, ponieważ koniec najcieplejszej pory roku oznacza jego huczne pożegnanie! Cykliczna impreza „Pożegnanie Lata” stała się niemalże tradycją oraz na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych w Sokółce, pożegnanie lata powoduje, że nad zalewem lub na Stadionie Miejskim co roku pojawiają się setki mieszkańców gminy. Atrakcji dla wszystkich żądnych zabawy nie zabraknie i tym razem!

    Tegoroczna edycja organizowana przez Urząd Miejski miasta Sokółka, Sokólski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji odbędzie się w niedzielę 14 września na terenie Stadionu Miejskiego w Sokółce.

    Impreza rozpocznie się w niedzielę- 14 września o godzinie 14:00 uroczystym otwarciem festynu, który uświetni występ Miejskiej Orkiestry Dętej oraz Mażoretek.

    W tym czasie również od 14:00 do 16:00 po mieście kursować będzie wyjątkowo „Bajkowa Kolejka”, która zabierze na przejażdżkę wszystkich chętnych- dorosłych i dzieci.

    Fani mocnych wrażeń będą mogli przyjrzeć się pracy Straży Pożarnej podczas pokazu Ratownictwa „Podniebny Crash- test” o 14:45, a zaraz potem obejrzeć emocjonującą Galę Boksu: (Polska- Białoruś)  Miszkiń vs Salakhutdzianau. Sportowych wrażeń dostarczy również mecz ligowy drużyn KS Sokół- WISSA Szczuczyn.

    Od 15:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami na kreatywne konkursy, gry i zabawy rodzinne. Przez niemal trzy godziny dzieci będą mogły się pozytywnie wyszaleć pod okiem doświadczonych animatorów kultury. Polecamy również pompowane place zabaw,  przeloty balonem czy też skoki na bandżi . Gwarantujemy, że nie będzie nudno!

    Tym, którzy nie lubią stać w miejscu o 16:20. proponujemy wspólny taniec z instruktorką Zumby.

    O 17:00 rozpocznie się turniej charytatywny Instytucji : pod hasłem „Sami Swoi” , którego wygrana zostanie przekazana na rzecz małego Filipka Kunda.

    Na scenie w tym roku można będzie zobaczyć występy zespołów Acoustic Concept oraz Klubu Tańca Kadryl. A już o 19:00 gościnnie wystąpi Gosia Andrzejewicz promując swoją nową płytę oraz zespół Weekend ( godz. 20:20). W przerwie między koncertami dodatkowo naładuje nas pokaz „Grających Błyskawic” a zwieńczeniem całej imprezy będzie pokaz sztucznych ogni.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego i hucznego pożegnania lata!
Wstęp na imprezę tradycyjnie pozostaje bezpłatny!


Festyn Regionalny 2014

W sobotę 26.07.14 przed Kinem "Sokół" odbył się Festyn Regionalny organizowany przez Sokólski Ośrodek Kultury, w ramach którego odbył się konkurs na pierogi. Pierwsze miejsce zajęła potrawa autorstwa pani Barbary Wiszniewskiej. Podczas imprezy można było również zobaczyć pokaz lepienia pierogów. Przygotowały go panie z sekcji kulinarnej Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce. Tajniki przygotowania pierogowego ciasta wyjaśniały Teresa Fiedziukiewicz, Barbara Wiszniewska, Jadwiga Steckiewicz i Teodozja Kacprzyk. Można też było nabyć tatarskie specjały, poszperać w poszukiwaniu skarbów na targu staroci i posłuchać białoruskiej muzyki. Na scenie wystąpiły zespoły: Helios z Sokółki, Echo Puszczy z Ryboł, Zgodne Maki z Rajska, Biesiada i Biełyj Ptach z Mińska oraz Prymaki z Michałowa. Zapraszamy do galerii


Kino Sokół zaprasza na Kino Letnie

10.08 o godz. 21:00 „Wybuchowa Para” (od12 lat)

17.08 o godz. 21:00 "Dziewczyna z Jersey" (od 12 lat).

31.08 o godz. 19:30 „Rio” (b. o.) ,

31.08 o godz. 21:00 „Szklana Pułapka 5” (od 15 lat)


Lato w mieście

W ramach nieodpłatnych zajęć dla dzieci pod hasłem: "Lato w mieście" organizowanych przez Sokólski Ośrodek Kultury zapraszamy wszystkie dzieci do Kina w dniach 1, 2, 9, 10, 11 lipca w godzinach 10:00-12:00. Na zajęcia 1.07.14 prosimy dzieci o zabranie ze sobą farb plakatowych.
Zapraszamy serdecznie.

Zobacz zdjęcia


I Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Granie bez granic" organizuje I Międzynarodowy Festiwal Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce.  Festiwalowi będą towarzyszyć koncerty w Bielsku Podlaskim, Białymstoku, w Warszawie i w Sokółce o 18:00 w Kinie "Sokół" (wstęp wolny!)- w dniu 15 lipca. W 2014 roku przypada 90. rocznica urodzin barda. Na festiwal ma przyjechać Olga Okudżawa, wdowa po artyście. Poza tym udział swój zadeklarowali Aleksander Cyrkiel - dyrektor generalny wielu festiwali piosenki autorskiej w Rosji i na Ukrainie (w tym dyrektor Festiwalu Bułata Okudżawy w Moskwie) oraz wielu znanych bardów z Rosji, Ukrainy, Bułgarii, a także plejada przedstawicieli i wykonawców piosenki poetyckiej w Polsce.

Zapraszamy serdecznie!

Zobacz zdjęcia

 

 


Czwartek seniora w kinie

W dniu 12.06.2014 w godzinach od 17:30 do 20:30 we współpracy seniorów z DKF-em odbędzie się seans filmowy w ramach: CZWARTEK SENIORA W KINIE, które będą organizowane od tej pory cyklicznie 1 raz w miesiącu w ramach projektu: Nowe hobby seniorów UTW w Sokółce dofinansowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku.
Zapraszamy.


Kino Letnie

W dniach 12.06 - 18.06 kino będzie nieczynne. Zapraszamy na Kino Letnie 13.06 z okazji Dni Sokółki, oraz do zapoznania się z repertuarem Kina na dni od 20.06


"...czyli o relacjach damsko - męskich z przymrużeniem oka"

W czwartek 29 maja 2014 r. w Kinie "Sokół" odbył się spektakl kabaretowy przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce pod frapującym tytułem: "...czyli o relacjach damsko - męskich z przymrużeniem oka". Młodzież do występu przygotowały nauczycielki języka polskiego Jolanta Czyżewska oraz Agnieszka Kuklik.
Występ zrealizowano na podstawie skeczy znanych i lubianych kabaretów scen polskich takich jak: "Ciach", "Smile", "Hrabi" czy "Nowaki" . Uniwersalny temat relacji międzyludzkich kabaret przedstawił na bardzo wysokim poziomie, a przedstawione scenki, choć niekiedy groteskowe, były znakomitym odniesieniem do prozy dnia codziennego. Zobacz zdjęcia.


Dzień dziecka

Kino "Sokół" na dzień dziecka przygotowało szereg niespodzianek i atrakcji. Oprócz tego zapraszamy na seanse "Czarnoksiężnika z Krainy Oz: Powrót Dorotki" o godzinie 13:00 w 2D i 15:00 w 3D. Dla fanów historii proponujemy film fabularny złożony z dokumentalnych materiałów archiwalnych - "Powstanie Warszawskie". Zwieńczeniem dnia będzie seans najnowszego hitu kinowego "Godzilla". Zapraszamy serdecznie młodszych i starszych widzów! Zobacz zdjęcia

 


UEFA GRASSROOTS DAY

UEFA GRASSROOTS DAY

21 maja / środa 2014r. Stadion OSiR w Sokółce.

  

 

 


Kabaret


WSTĘP WOLNY 29 maja 2014, godz. 18:00

Kino "Sokół", Sokólski Ośrodek Kultury oraz Zespół Szkół Rolniczych zapraszają na Kabaret!

 

 

 

 

 


Dziesięciolecie wstąpienia do Unii Europejskiej

W czwartek 08.05.2014 w Sokólskim Ośrodku Kultury oraz Kinie „Sokół” obchodziliśmy dziesiątą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Deszczowa pogoda uniemożliwiła organizację wydarzenia na placu przed Kinem, jak planowaliśmy, więc przenieśliśmy się do Kawiarni „Lira” i do Sali kinowej. W kawiarni dzieci uczestniczyły w licznych grach i zabawach mających na celu zaznajomienie dzieci z krajami Unii Europejskiej natomiast w Kinie najmłodsi mogli zobaczyć jak dzięki funduszom europejskim unowocześnił się budynek kina a także jego wyposażenie. Wspólnie z kierownikiem kina- Pawłem Żukiem bawiły się i czarowały kurtynę i światła oraz poznawały tajniki bardzo nowoczesnego sprzętu do projekcji filmów.

W imprezie wzięły udział dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z Sokółki i okolic.

Tego dnia kilka grup uczniów odwiedziło też Muzeum Ziemi Sokólskiej oraz wystawę malarstwa w Galerii „Za Lirą” Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Zabawę prowadziła p. Agnieszka Kozakiewicz oraz młodzież z Amatorskiego Teatru „COŚ” pod kierownictwem Michała Gieniusza z Sokólskiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.


Obchody 3-go Maja w Kinie Sokół

Z okazji obchodów dnia 3-go Maja Sokólski Ośrodek Kultury i Kino „Sokół” organizują akademię z udziałem władz miasta, przedstawicieli Kościoła oraz zaproszonych gości.
 O godzinie 13 odbędzie się wspólny koncert chórów „Cantus Amicorum” z SOK oraz „Sursum Corda” z Grodna pod dyrekcją Sakowicz.
 Tego dnia w Kinie „Sokół” wyświetlany również będzie najnowszy „Niesamowity Spider- Man 2” w 3D o godz. 16 i 19. Serdecznie zapraszamy! Zobacz galerię.


Przygotowania do "Kina Letniego"

Szykuje się kolejna niespodzianka o której wspominaliśmy na początku marca 2014 r. W Kinie "Sokół"  została przeprowadzona próba generalna projekcji Kina Letniego na świeżym powietrzu.  Kino działające przy Sokólskim Ośrodku Kultury podejmuje działania, aby wieczorem 13 czerwca 2014 r., podczas tegorocznych Dni Sokółki, zorganizować pierwszy seans filmowy Kina Letniego w mieście.
  Dodatkową atrakcją na placu przed kinem 13 czerwca będzie zorganizowany ?Jarmark na Świętego Antoniego?, na którym dla najmłodszych będą przygotowane konkursy i zabawy z niespodziankami, starsi natomiast będą mogli wygodnie usiąść na ławeczkach i kosztować tradycyjnych potraw regionalnych i popijać je nalewką na miodzie. Zakupić też będzie można świeże pieczywo na naturalnym zakwasie, tradycyjne sery oraz wiele wyrobów rękodzieła regionalnego.
  Chcielibyśmy, aby jak najwięcej osób odwiedziło w tym dniu plac przy Kinie "Sokół" i wzięło udział w wydarzeniu. Zapraszamy serdecznie! Zobacz galerię.


Szkoła Podstawowa ze Starej Kamionki

"Za trzy dni nastąpi kanonizacja Jana Pawła II. Tymczasem w Kinie "Sokół" przybliżamy sylwetkę papieża najmłodszym filmem "Karol, który został Świętym". 24.04.14 na seans przyjechały wraz z opiekunami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce."  Zobacz zdjęcia


Rekolekcje Wielkanocne

W dniach 07-09.04.2014 r. Kino Sokół z filmami "Syn Boży" w reż. Christophera Spencer oraz "Karol, który został Świętym" w reżyserii Grzegorza Sadurskiego włączyło się w rekolekcje z Parafą Rzymskokatolicką Pod Wyzwaniem Św. Antoniego Padewskiego w Sokółce. Czas przed Wielkanocą to sposób poszukiwania Boga przez doświadczenia i formy spotkania inne niż te, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Choć Rekolekcje są formą bardzo indywidualną i osobistą Kino "Sokół" postanowiło przygotować na ten czas odpowiedni repertuar dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z Sokółki i okolic. Podczas Rekolekcji gościliśmy około pół tysiąca dzieci i młodzieży wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr. 1 oraz Gimnazjum nr. 1 w Sokółce. Seanse  "Syn Boży" oraz "Karol który został Świętym" będą wyświetlane do 16 kwietnia 2014r.


17.04-21.04 kino nieczynne.

W dniach 17.04-21.04 kino będzie nieczynne.


Lekcja w Kinie Sokół

W dniu 03 kwietnia 2014r., odbyła się  "Lekcja w Kinie Sokół".  W tym dniu gościliśmy specjalnych gości, była to klasa "I c"  ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sokółce pod opieką swojej wychowawczyni Pani Jolanty Gabiniewicz.
    Celem zajęć było przybliżenie dzieciom wartościowego repertuaru filmowego, pogłębienie wiedzy dotyczącej historii kina oraz zaprezentowanie współczesnego podejścia do nauczania. Oczywiście między ciekawymi informacjami , które dzieci chciały zapamiętać nie brakowało zwiedzania, gorącego popcornu oraz ciekawych konkursów z nagrodami.
    Każdy uczestnik wyprawy otrzymał od pracowników Kina ,,Sokół’’ dyplom uznania.
    Była to  pierwsza wycieczka szkolna , która odwiedziła nasz wspaniały budynek po remoncie. Zdjęcia z wycieczki w galerii Kina "Sokół"


Podsumowanie marca

Kino "Sokół" wznowiło swoją działalność 28 lutego 2014r. Marzec był miesiącem pracowitym, do tej pory odwiedziło nas ponad 3700  kinomanów. Wśród seansów zamkniętych najlepszą frekwencją cieszyła się premiera filmu Roberta Glińskiego "Kamienie na szaniec" . Jednorazowo najwięcej 165 widzów  pomieściliśmy w kinie przy animacji "Lego Przygoda" gdzie  Emmet, przeciętna mini figurka LEGO,  ocalał świata od zła, które go spotkało.
       Odbyły się dwa spotkania DKF „Fantom”, który działa przy Sokólskim Ośrodku Kultury w Sokółce. Ostatnim granym seansem był  film Woody Allena "Blue Jasmine",  prelekcję do filmu wygłosił Krzysztof Sienkiewicz. Zorganizowany został  koncert rockowy zespołu "Róże Europy", który promował swoją nową płytę "Zmartwychwstanie".  Wraz z Peabody i Shermanem gościliśmy dzieciaków podczas Pierwszego Dnia Wiosny a końcówkę miesiąca poprawialiśmy humorem dzięki kabaretowi "Łowca. B"
      Na początku kwietnia nadszedł czas na pierwszą wycieczkę szkolną,  zawita do nas wychowawczyni Pani Jolanta Gabiniewicz z klasą "I"c   ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Sokółce. Na uczestników oprócz zwiedzania obiektu czekają różnego rodzaju niespodzianki przygotowane przez pracowników Kina "SOKÓŁ".


Ruszyło Kino Sokół

28 luty 2014 roku dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 oraz dużym zaangażowaniem Lokalnych Władz rusza Kino ,, Sokół’’. Remont kosztował 4,76  mln zł, z czego prawie 3 mln to dofinansowanie ze środków unijnych. Została odnowiona przednia elewacja z kontrastującym napisem. Wymieniono szklane witryny i przebudowano schody, które są podświetlane. Najwyższą jakość projekcji zapewni sala wyposażona w system dolby digital oraz cyfrowy projektor pozwalający na oglądanie seansów w technologii 3D. Ilość miejsc do dyspozycji kinomanom 171, ciekawym dodatkiem do Kina jest wychodząca scena w kształcie łuku gdzie planowane jest wyświetlanie kina letniego. Są też udogodnienia osobom niepełnosprawnym, obiekt został wyposażony w windę dźwigową zamontowaną przed Kinem, toalety oraz miejsca na Sali Kinowej przystosowane dla osób na wózkach inwalidzkich.

Kierownik Paweł Żuk wraz z obsługą Urszulą Pyłko, Marzeną Plichta, Tadeuszem Sarosiekiem, Tadeuszem Natunewiczem zapraszają wszystkich kinomanów na pierwsze seanse.


Partnerzy

Kinadas