• Babyteeth

  Poważnie chora nastolatka Milla zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz Więcej
 • Jak zostać czarodziejem

  Nieśmiały chłopiec odkrywa przejście do innego wymiaru, w którym spotka niesamowite stworzenia. Więcej
 • Czworo dzieci i coś

  Grupa dzieci, które spędzają wakacje w Kornwalii, znajduje na plaży stworzenie spełniające życzenia. Więcej
 • SAM SAM

  W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb -- pudełko pełne kostek cukru Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Rodzina do Kina

Zapraszamy!! do kina "Sokół"  2 lutego (niedziela) o godzinie 12:00 na kolejne spotkanie w ramach akcji "Rodzina do Kina".

- dźwięk nieco cichszy niż na zwykłych seansach
- stonowane światło(półmrok zamiast całkowitej ciemności)
- kocyki, maty edukacyjne, miękkie zabawki, plac zabaw przed sceną
- filmy odpowiednie dla dzieci 0-4 lat
Do zobaczenia!!


 

"Rodzina do Kina"

W podziękowaniu za tak liczną obecność Rodzin i przede wszystkim za ciepłe słowa uznania i podziękowania, że zrobiliśmy dla rodzin w Sokółce akcję "Rodzina do Kina" fotorelacja.
Następne spotkanie "Rodzina do Kina" 5 stycznia 2020 (niedziela) godzina 11:00

Dziękujemy i zapraszamy!!

Kino „Sokół” zaprasza na „Rodzina do Kina!”


Kino „Sokół” zaprasza na „Rodzina do Kina!”

Czy doskwiera Wam to, że ze swoimi pociechami nie macie gdzie spędzić czasu a i Wasze skarby chętnie pobawiłyby się z innymi dziećmi z filmem w tle?

Nie musimy drogie Mamy jesienią czy zimą siedzieć tylko w domu!

Kino „Sokół” zaprasza wszystkie mamy z małymi dziećmi na relaksujące chwile w naszym kinie.

Podczas seansu :

-sala kinowa zostanie lekko przyciemniona, aby każda mama mogła bezpiecznie doglądać swojej pociechy

-na sali do dyspozycji będzie mini plac zabaw złożony wyłącznie z miękkich elementów

-dźwięk na sali zostanie odpowiednio przyciszony

8 grudnia (niedziela) godzina 12:00 bilety do nabycia w kasie kina „Sokół” w cenie 10zł.

Zapraszamy!!!

Festiwal ŻUBROFFKA w Kinie "Sokół"

14. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 4 do 8 grudnia 2019 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.


W 2019 roku, o Grand Prix 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA powalczy 107 filmów, które wybrano spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata!
Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w ośmiu konkursach (Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video), zostaną także przyznane nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra!
Po raz pierwszy w dziejach festiwalu swoje nagrody przyzna jury polskich i zagranicznych dziennikarzy!

Od lat Festiwal gości w zaprzyjaźnionych instytucjach i placówkach kultury, w galeriach, liceach, na uczelniach, klubie i w szkole językowej. W tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 8 podlaskich miejscowościach!Pokaz: 5 grudnia godz. 18:00
Sokółka / Sokólski Ośrodek Kultury
Plac Kościuszki 24
Pokaz Adaptacja – filmy z Kaukazu (95’), 16+

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”


 

IV Kresowe Spotkania Filmowe.

ŚWIĘTO KINA w SOKÓŁCE

W dniach 15 - 17 listopada odbyła się doroczna impreza filmowa

IV Kresowe Spotkania Filmowe.

Trzydniowy przegląd najnowszego polskiego kina przyciągał zawsze rzesze sokólskich kinomanów. Filmowe pokazy nie sprowadzały się tylko do biernego oglądania polskich filmów. Gośćmi „kresowych spotkań” byli ich autorzy. Do kina Sokół na zaproszenie DKF "Fantom" przyjeżdżali wielcy luminarze polskiego kina. Był wśród nich Krzysztof Zanussi, laureat wielu międzynarodowych festiwali, uznani aktorzy Robert Więckiewicz, Adam Woronowicz i wielu innych. W ostatniej IV edycji, która zakończyła się przed paroma dniami, pokazano różnorodne filmy. Dwa z nich o tematyce współczesnej, były to "Ikar. Legenda Mietka Kosza" w reż. Macieja Pieprzycy i "Córka trenera" Łukasza Grzegorzka oraz film historyczny dotyczący postaci marszałka Józefa Piłsudskiego pt. "Piłsudski" w reż. Michała Rosy. Autorzy tych filmów byli gośćmi sokólskiej publiczności. Na wysokim poziomie były dyskusje po pokazach. Prezentowane filmy znalazły uznanie publiczności i na festiwalu w Gdyni.  Widzowie pokazu "Ikar. Legenda Mietka Kosza" pytali o relacje niewidomego muzyka z rodziną, otoczeniem i z samym sobą. Dyskusja była ożywiona i długa.

Drugiego dnia gościem "kresowych spotkań” był reżyser filmu „Córka trenera” Łukasz Grzegorzek. Klubowicze pytali reżysera o relacje ojciec trener a córka zawodniczka, trudne do pogodzenia w sytuacjach konfliktowych.

Największe zainteresowanie wzbudził film „Piłsudski”. Na sali kina „Sokół” był komplet publiczności. Pytano reżysera Michała Rosę o znane i nieznane szczegóły z życia Józefa Piłsudskiego, o jego działalność w

PPS – OB, jak też te z życia prywatnego.

Kolejna edycja Kresowych Spotkań Filmowych pokazuje, iż pomysł tej filmowej imprezy sprawdził się i wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych miasta.

Noc horrorów

Młodzieży i nie tylko, wbijajcie na dreszcz sobotniej nocy do kina "Sokół"
Bierzcie się za ręce ???? musimy się ostro trzymać ????...

Jest moc bo zbliża się Ta Noc!!
Noc horrorów ON 23. 11. 2019 r. godzina 18:00

Zapraszamy!!

Aktorzy z teatru „Mam teatr” ponownie odwiedzili Sokółkę.

Tym razem Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak wystąpili w spektaklu pt. „Błękitny Express”. Jego bohaterami są amerykański dziennikarz Alan Smith (Aleksander Mikołajczak) i dwie mieszkające w USA Polki, Jadwiga i Alicja (Marzanna Graff), których losy połączyły przeżycia związane z przymusową zsyłką na Sybir.

Tematyka spektaklu poruszyła widownię a gra aktorów była tak sugestywna i emocjonalna, że niektórzy widzowie mieli łzy w oczach.

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprezentował swoim widzom najnowszą polską superprodukcję pt: "Legiony".

Dyskusyjny Klub Filmowy FANTOM zaprezentował swoim widzom najnowszą polską superprodukcję pt: "Legiony".
Film powstał w kontekście obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Z pewnych względów jego premiera odbyła się 20 września br.
Gościem pokazu był reżyser filmu Dariusz Gajewski, który po seansie spotkał się z widzami i opowiadał o kulisach tworzenia filmu.
 

Kino „Sokół” zaprasza na spotkanie ze znanymi sokólskiej publiczności aktorami z Teatru „Mam Teatr”.

Kino „Sokół” zaprasza na spotkanie ze znanymi sokólskiej publiczności aktorami z Teatru „Mam Teatr”.

Tym razem Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak wystąpią w spektaklu "Błękitny Express". Autorką scenariusza jest Marzanna Graff.
Tematyka spektaklu jest bliska aktorce, która od 16 lat współpracuje ze Światowym Związkiem Sybiraków. Do napisania tej sztuki zainspirował panią Marzannę pan Jerzy Krysiak, który fascynuje się historią a zwłaszcza historią II-wojny światowej. Fascynował się też osobą Hanki Ordonównej, która ratowała dzieci zesłane na Sybir oraz historiami osób które przeżyły zsyłkę.
Premiera „Błękitnego expressu” miała miejsce w lutym, w Australii (w Konsulacie w Sydney). Jak opowiadają Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, publiczność przyjęła go długimi owacjami na stojąco. Akcja spektaklu toczy się w Ameryce lat 60, gdzie dziennikarz Alan Smith poznaje kolejne kobiety, które odmienią jego życie i rozumienie historii. Pierwszą jest dyrektorka szkoły Jadwiga Wordyłowicz. Przed wojną była polską hrabianką. Później przeżyła zsyłkę by po wojnie znaleźć dom w Ameryce. Druga to zwariowana Alusia, która mimo, że nie wie skąd dokładnie pochodzi to jednak dokładnie wie kim jest. Jadwiga i Alusia nie znają się a jednak coś je łączy: miłość do Ordonki i …
O tym, co jeszcze przekonamy się już 7 listopada !
„ Każdy człowiek nosi w sobie własną historię.
Czy amerykański dziennikarz potrafi zrozumieć kobiety, których duszę zmieniła zsyłka”.

Po spektaklu odbędzie się rozmowa z Panią Marzanną Graff i z Panem Aleksandrem Mikołajczak, na temat sztuki.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina.

Zapraszamy!

 

Teatr Wierszalin ruszył w objazd mickiewiczowski realizując projekt „Objazd Mickiewicza – wzorem Reduty”

Teatr Wierszalin ruszył w objazd mickiewiczowski realizując projekt „Objazd Mickiewicza – wzorem Reduty” i 24 października na zaproszenie Sokólskiego Ośrodka Kultury odwiedził Sokółkę.
Pokazano spektakl „Dziady. Noc pierwsza” w autorskiej interpretacji Piotra Tomaszuka-dyrektora teatru.
Przed południem spektakl zobaczyła młodzież szkolna, a w godzinach wieczornych dorośli.
Ogromny kunszt reżyserski Piotra Tomaszuka, doskonała gra aktorów, wprowadzająca w klimat scenografia, sprawiły że sztuka wywarła duże wrażenie na sokólskiej publiczności.
Widzowie byli pod wrażeniem gry Rafała Gąsowskiego, który wcielił się w rolę Gustawa. Aktor operując ciałem i głosem, zmieniając jego barwę, dynamikę, w sposób mistrzowski pokazał cierpienia nieszczęśliwego kochanka, jego dramatyczne zmaganie się samego ze sobą i serię oskarżeń pod adresem skostniałego otoczenia.
Na uwagę zasługuje scenografia, ukazująca surowe wnętrze chaty, zbudowana z elementów stalowych, starego drewna i szkła, unosząca się w powietrzu woń kadzideł, to wszystko doskonale oddawało atmosferę i klimat spektaklu.
W rozmowach zakulisowych aktorzy podkreślali sprzyjającą aurę kina i pozytywną energię, którą otrzymali od publiczności i podkreślali, że wato do nas wrócić.
Tłumy na spektaklu dowodzą, że sokólska publiczność potrzebuje sztuki przez duże S.
Spektakl „Dziady. Noc pierwsza” dofinansowała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
 

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza na pokaz filmu "Królowa Kier"

Dyskusyjny Klub Filmowy  Fantom zaprasza na pokaz filmu "Królowa Kier" produkcji duńsko-szewdzkiej.
Dnia 26 września (czwartek) godzina 18:00
 
Czy namiętność usprawiedliwia przekraczanie granic? Kiedy uwodzenie zamienia się w wykorzystywanie?
„Królowa Kier” duńskiej reżyserki May el-Toukhy, zdobywca nagrody publiczności na festiwalu Sundance, to prowokacyjna, wciągająca i mroczna opowieść o pułapce pożądania.
Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka?
 
 Gościem pokazu będzie dr Maciej Białous z Wydziału Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

19 września w Kinie "Sokół" wystąpił Evgen Malinovskiy

19 września w Kinie "Sokół" wystąpił Evgen Malinovskiy - muzyk, pieśniarz, aktor teatralny i filmowy.
Artysta urodził się na Syberii w Biełowie.
Od 27 lat mieszka w Polsce, którą uważa za swoją drugą ojczyznę.
Koncert nosił tytuł: "Jedno serce dwie ojczyzny".
Była to wyjątkowa muzyczna podróż przez życie Evgena. Nie zabrakło utworów Wysockiego, Okudżawy oraz własnych kompozycji artysty.

 

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom po wakacyjnej przerwie wznawia działalność i zaprasza miłośników dobrego kina na film "Kraina wielkiego nieba"

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom po wakacyjnej przerwie wznawia działalność i zaprasza miłośników dobrego kina na film "Kraina wielkiego nieba"
Jest to adaptacja bestselerowej powieści "Wildlife" Richarda Forda.
W zachwycająco pięknym debiucie reżyserskim Paula Dano zobaczymy nominowanych do Oskara Jake'a Gllenhalla oraz Carrey Mulligan.
Jeanette i Jerry są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś - szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Na pokaz zapraszamy 5 września (czwartek) o godzinie 18:00

Teatr w kinie

30 maja w Kinie „Sokół” odbyło się spotkanie będące kontynuacją cyklu „Teatr w kinie”, w ramach którego na scenie kina prezentowane są spektakle teatralne.
Na zaproszenie organizatorów  po raz  kolejny odwiedziła Sokółkę para aktorów z Mam Teatr, Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak.

Ich spektakle cieszą się dużą popularnością nie tylko w kraju ale również za granicą.
Niedawno para wróciła z Australii gdzie prezentowali najnowsze swoje spektakle.
Marzanna Graff, polska pisarka, aktorka, autorka tekstów ,piosenek i spektakli teatralnych.
Współpracuje na stałe z Mam Teatr jako aktorka i scenarzystka. Związana jest również z warszawskimi teatrami Towarzystwo Teatru oraz Capitol  a także z kaszubską sceną imienia  J. Wybickiego jako aktorka i scenarzystka.

Aleksander Mikołajczak  polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Jest jednym z twórców projektu Mam Teatr, którego współtwórcą jest jego żona Marzanna Graff.  Występuje również gościnnie w Teatrze Polonia w Warszawie.
Ten znakomity duet na scenie naszego kina już parokrotnie dawał popis swojej gry aktorskiej bawiąc i wzruszając.   W jego wykonaniu widzieliśmy „Czas na Miłość” i „Pomoc Sąsiedzką”. Tym razem wystąpili w sztuce „Podwieczorek życia”.   

Główny bohater komedii – Jacuś – zawsze miał skłonność do przesady w swoich chorobach. Katar urastał do rangi dżumy. Tym razem problemy narastają, bo Jacuś nie ma pracy. Jego żona – Anusia – musi wykazać się anielską cierpliwością i nie lada pomysłowością aby dać sobie radę z wymysłami męża. 

Rozbawiona publiczność dziękowała aktorom gromkimi brawami i owacjami na stojąco.  

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza na pokaz filmu w reżyserii Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem".

Dyskusyjny Klub Filmowy Fantom zaprasza na pokaz filmu w reżyserii Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem".
Najnowszy film Janusza Kondratiuka, autora niezapomnianych „Dziewczyn do wzięcia”, to słodko-gorzki obraz relacji rodzinnych, dla którego inspiracją jest prawdziwa historia.

Pełna ironicznego humoru wizja nieszablonowej rodziny, z jej konfliktami i rywalizacją, niepozbawiona momentów wzruszenia i autentycznej bliskości.

Po filmie zapraszamy na spotkanie ze znanym aktorem, odtwórcą jednej z głównych ról w filmie Olgierdem Łukaszewiczem.

7 luty godzina 18:00 Bilet w cenie 10 zł.

Zapraszamy

 

Kabaret "Inaczej" - wieczór kabaretowy

Zapraszamy na wieczór kabaretowy 30 stycznia (środa) godzina 18:00

W programie kabaret "Inaczej" z Białegostoku oraz gwiazdy wieczoru Czesław Jakubiec, Ścibor Szpak, którzy wystąpią w spektaklu kabaretowo-lirycznym PioScenki

Jest to połączenie niezwykłych wrażliwości Czesława Jakubca, znanego komika operowego, który raz po raz udowadnia, że muzyka poważna to żart, oraz Ścibora Szpaka, doktora absurdu, okrywającego niezwykłe związki Chopina z Alienem i Moniuszki z Kościuszką. Konsekwencją tego jest program traktujący na równi piosenkę i zapowiedź do niej, oparty na założeniu, że jeśli nie obroni się forma muzyczna, to może przynajmniej na odsiecz przybędzie tak zwane dowyglądanie, dopowiedzenie i do... zobaczenia!


Bilety w cenie 25zł. do nabycia w kasie kina od 9 stycznia (środa) od godziny 15:00.

Koncert Sylwestrowy w kinie "Sokół".

Jak każe tradycja, odchodzący rok 2018 pożegnaliśmy koncertem sylwestrowym w kinie "Sokół".

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Partnerzy

Kinadas