• Dżentelmeni

  Handlarz marihuany postanawia sprzedać narkotykowe imperium i przejść na emeryturę. Pożegnanie z półświatkiem nie będzie jednak tak łatwe, jak mogło mu się wydawać. Więcej
 • 365 dni

  Laura, aby ratować rozpadający się związek, wyjeżdża na Sycylię, gdzie poznaje Massimo. Niebezpieczny mężczyzna, szef rodziny mafijnej, porywa ją i daje 365 dni na pokochanie go. Więcej
 • Gang zwierzaków

  W mieście opuszczonym przez ludzi grupa rozpieszczonych, przyzwyczajonych do luksusów zwierzaków domowych z elegancką kotką Bellą na czele, nie bardzo umie radzić sobie bez swoich opiekunów. Więcej
 • 1
 • 2
 • 3

Teatr Wierszalin ruszył w objazd mickiewiczowski realizując projekt „Objazd Mickiewicza – wzorem Reduty”

Teatr Wierszalin ruszył w objazd mickiewiczowski realizując projekt „Objazd Mickiewicza – wzorem Reduty” i 24 października na zaproszenie Sokólskiego Ośrodka Kultury odwiedził Sokółkę.
Pokazano spektakl „Dziady. Noc pierwsza” w autorskiej interpretacji Piotra Tomaszuka-dyrektora teatru.
Przed południem spektakl zobaczyła młodzież szkolna, a w godzinach wieczornych dorośli.
Ogromny kunszt reżyserski Piotra Tomaszuka, doskonała gra aktorów, wprowadzająca w klimat scenografia, sprawiły że sztuka wywarła duże wrażenie na sokólskiej publiczności.
Widzowie byli pod wrażeniem gry Rafała Gąsowskiego, który wcielił się w rolę Gustawa. Aktor operując ciałem i głosem, zmieniając jego barwę, dynamikę, w sposób mistrzowski pokazał cierpienia nieszczęśliwego kochanka, jego dramatyczne zmaganie się samego ze sobą i serię oskarżeń pod adresem skostniałego otoczenia.
Na uwagę zasługuje scenografia, ukazująca surowe wnętrze chaty, zbudowana z elementów stalowych, starego drewna i szkła, unosząca się w powietrzu woń kadzideł, to wszystko doskonale oddawało atmosferę i klimat spektaklu.
W rozmowach zakulisowych aktorzy podkreślali sprzyjającą aurę kina i pozytywną energię, którą otrzymali od publiczności i podkreślali, że wato do nas wrócić.
Tłumy na spektaklu dowodzą, że sokólska publiczność potrzebuje sztuki przez duże S.
Spektakl „Dziady. Noc pierwsza” dofinansowała Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska.
 

Partnerzy

Kinadas