• Babyteeth

  Poważnie chora nastolatka Milla zakochuje się w Mosesie – chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Milla pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz Więcej
 • Jak zostać czarodziejem

  Nieśmiały chłopiec odkrywa przejście do innego wymiaru, w którym spotka niesamowite stworzenia. Więcej
 • Czworo dzieci i coś

  Grupa dzieci, które spędzają wakacje w Kornwalii, znajduje na plaży stworzenie spełniające życzenia. Więcej
 • SAM SAM

  W malowniczych okolicznościach przyrody, wśród pozostałości po niedzielnym pikniku, wybucha wojna mrówek. Pracowite Czarne rywalizują z plemieniem Czerwonych o wielki skarb -- pudełko pełne kostek cukru Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

W cyklu "Teatr w Kinie"

W cyklu "Teatr w Kinie" zaprezentowaliśmy kolejny spektakl. Naszymi gośćmi byli aktorzy z "Mam Teatr", znani już sokólskiej publiczności ze sztuki "Czas na miłość". 
Tym razem Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak bawili widzów wcielając się w rolę sąsiadów. Spektakl "Pomoc sąsiedzka" dostarczył sporą dawkę humoru i dobrej zabawy. 
Zapraszamy na fotorelację.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka, tradycyjnie zawitał do Sokółki.
W tym roku prezentowaliśmy zestaw filmów zrealizowanych przez młodych twórców z Dolnego Śląska "Szczęśliwa trzynastka".
Naszymi gośćmi byli: dyrektor Festiwalu Filmowego w Świdnicy "Okiem Młodych" Lech Moliński oraz Janusz Dąbkiewicz z fundacji Okiem Młodych i ich "diamenty" Kasia, Weronika i Paulina.
Widzowie obejrzeli pięć filmów mówiących o szczęściu bądź jego poszukiwaniu. Jak się okazuje szczęściem jest posiadanie pasji. Ona nas rozwija, kształtuje i pozytywnie wpływa na nasze nastawienie do życia i innych ludzi.

Wcześniej filmy te pokazywanie były młodzieży z LO w Białymstoku. Wyniki plebiscytu na najlepszy film wśród młodzieży i dorosłych pokazały, że film łączy pokolenia.

Mikołajki w kinie

6 grudnia o godzinie 16:30 zapraszamy na spektakl teatralny "Prosta historia" w wykonaniu Teatru Latarnia.
Jest to opowieść o przybyszu z gwiazd. Baśń mówi o poszukiwaniu i zrozumieniu miłości, opowiada o nadziei i przebaczeniu. Bohater przejdzie długą drogę od marzeń po rzeczywistość, aż w końcu odnajdzie źródło miłości. Spektakl wykorzystuje animację lalki, grę światła, obraz i muzykę.

W programie również spotkanie z marionetką oraz wspólne zaświecenie choinki z Panią Burmistrz Ewą Kulikowską.
Wejściówki do nabycia w kasie kina od 30 listopada od godziny 15:00, ilość miejsc ograniczona.


Festiwal ŻUBROFFKA w Sokółce

13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2018 roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 109 najciekawszych filmów (spośród ponad dwóch tysięcy!). Jak zwykle, w programie znajdą się także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów. Wstęp na wszystkie pokazy jest jak zawsze bezpłatny.

Już tradycyjnie Festiwal gości w zaprzyjaźnionych białostockich instytucjach i placówkach, a także w regionie – w tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 10 podlaskich miejscowościach!

Pokaz w Sokółce
6 grudnia 2018 (czwartek)
godz. 18:00 Sokółka / Kino Sokół, Plac Kościuszki 24
Pokaz Okiem Młodych: Szczęśliwa Trzynastka / The Youth Perspective: The Lucky Thirteen (88’)

„W wielu krajach hotele nie mają pokoi z numerem 13, czasem też z dwunastego piętra można dostać się od razu na czternaste. Choć na Dolnym Śląsku nie jesteśmy specjalnie przesądni, to jednak swoje lęki związane z trzynastką mamy. Dlatego ekipa Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy spieszy na odsiecz ŻUBROFFCE. Przywozimy na Podlasie zestaw dokumentów o szczęściu, optymistycznych lub chociaż pozytywnie nastrajających!
Jesteśmy szczęśliwi, że z programem o różnych wymiarach szczęścia i odmiennych wersjach optymizmu możemy pojawić się w Białymstoku. „Okiem Młodych” to część działań Wrocławskiej Fundacji Filmowej, służących prezentacji kina dokumentalnego, głównie krótkich metraży młodych twórców. Festiwalowy konkurs wygrali w poprzednich latach m.in. Grzegorz Zariczny, Jagoda Szelc, Marta Prus i Jakub Radej. Organizujemy również Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM, promujący nowe kino artystyczne wśród mieszkańców regionu.”

Program:
Tort, Małgorzata Goździk, 2018, 18’
Punkt wyjścia, Jagoda Szelc, 2012, 18’
Gwizdek, Grzegorz Zariczny, 2013, 16’
Okienko dobrej pogody, Tomasz Jeziorski, 2014, 25’
Pani Rena od aniołów, Aleksandra Folczak, 2017, 11’

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
Współorganizator: Sokólski Ośrodek Kultury

Więcej:
www.zubroffka.pl
www.facebook.com/zubroffka


Miłośników dobrej muzyki zapraszamy w Sylwestrowy Wieczór, tj. 31 grudnia o godzinie 18:00, do Kina "Sokół" na wyjątkowy koncert.

Miłośników dobrej muzyki zapraszamy w Sylwestrowy Wieczór, tj. 31 grudnia o godzinie 18:00, do Kina "Sokół" na wyjątkowy koncert.

Koncert uświetni występ Kwartetu Podlaskiego w składzie:
Paweł Dawidowicz - skrzypce, Radosław Koper-skrzypce, Anna Mikołajczak-altówka,Wojciech Kopijkowski-wiolonczela.
Wystąpią również : Czesław Jaźwiński - klarnet, Justyna Jabłońska-fortepian, Małgorzata Trojanowska-wokal.
W ich wykonaniu usłyszymy utwory:
Sieczyńskiego, Stolza, J.Bocka, Beatlesów, S. Joplina, L. Armstronga, A. Piazzoli, R.Hendersona, G.Gershwina, J.Brahmsa, G.Davida,J Petersburskiego, H. Warsa, B. Bacharacha, R. Rodgersa.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie kina
od 27.11. 2018r. w godzinach od 15:00-19:00

Zapraszamy serdecznie

Teatr w Kinie

4 października zainaugurowaliśmy nowy cykl -Teatr w Kinie, w ramach którego będziemy prezentować spektakle teatralne. Naszymi gośćmi byli Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak, którzy wystąpili w sztuce "Czas Na miłość". Publiczność świetnie się bawiła oglądając starania żony(Marzanna Graff), która po 25 latach małżeństwa chce odbudować relacje z mężem (Aleksander Mikołajczak).

III Kresowe Spotkania Filmowe

W dniach 18-21 października DKF Fantom zorganizował III Kresowe Spotkania Filmowe.
Widzowie nie tylko oglądali filmy ale też mieli okazję spotkać się z ich twórcami, aktorami, znawcami kina.
Naszymi gośćmi byli: Beata Dzianowicz, Max Jastrzębski, Sławomir Grunberg,Krzysztof Sienkiewicz i Adam Radziszewski.
Uczestnicy warsztatów filmowych zobaczyli efekt swojej pracy, Pokazane zostały filmy: "Sąsiadka"- zrealizowany przez seniorów i "Mentalista"- stworzony przez młodzież.

Koncert zespołu Cygańskie Serca

Koncert Zespołu Cygańskie Serca z okazji Dnia kobiet 8.03.18 r. godz. 18:00


 Bilety - 25 zł, do nabycia w kasie kina "Sokół".

Dochód z biletów zostanie przeznaczony na wsparcie zakupu protezy Dawidowi Paszko.

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy

Kinadas